Haaga-Helian, Laurean, Metropolian ja Aallon tutkinto-opiskelijat ilmoittautuvat muihin kuin oman oppilaitoksensa opintoihin tällä lomakkeella.  

Oman oppilaitoksen tarjontaan ilmoittaudutaan normaalisti ohjeiden mukaan.


Ilmoittautuminen alkaa: 25.11.2019 klo 8:00




Ilmoittatuminen päättyy: 9.12.2019 klo 23:59


Opintojakson nimiOpKampusAjankohtaOpettajaIlmoittaudu
Italia 1 (A1.1- A1.2)5Metropolia, MyyrmäkiMa 13.1. - 11.5.2020 17.00-20.45 MMA216N.N.LX00CF75-3008
Japanin perusteet5Metropolia. Myyrmäki17.1. - 24.4.2020 perjantaisin klo 13.00-16:30 MMA222Outi SmedlundVV00CB59-3020
Japanin jatkokurssi5Metropolia. Myyrmäki13.1. - 8.5.2020 tiistaisin klo 16:15 - 19:30Virpi SeritaVV00CE48-3015
Käytännön japania5Metropolia. Myyrmäki15.1. - 15.4.2020 keskiviikkoisin klo 16:30 - 19:45  MMA224Outi SmedlundVV00CS90-3007
Ranska 1 (A1.1- A1.2)5Metropolia. Myyrmäki13.1. - 11.5.2020 maanantaisin 17.00-20.45 MMA222Seija MikkonenLX00CF76-3013
Ranskan kielen perusteet 25Laurea, Tikkurila01.01. - 31.07.2020. 23.1. klo 16.15-18.00, 30.1.-19.3., 2.4. 23.4., 7.5., 14.5 klo 16.00-18.00 luokka B202Sari MyreenR0117-3002
Kieli- ja kulttuuritandem (ranska)5Laurea, Tikkurila01.01. - 31.07.2020, tarkempi aikataulu tästäSari MyreenR0089-3018
Serviceinriktad svenska 5Laurea, Leppävaara01.01. - 31.07.2020, aloitus 4.3. verkossa, tarkempi aikataulu tästäSusan GustafssonA9132-3007
Serviceinriktad svenska 5Laurea, Leppävaara20.03. - 20.05.2020, tiistaisin 24.3.- 19.5. klo 12.45 -15.15. tila 239Ulla KaukolaA9132-3009
Nätverka i Norden PERUUTETTU 5Laurea, verkko01.02. - 31.05.2020Teija LehtoR0250-3003
Saksa 15Metropolia, Myyrmäki13.1. - 11.5.2020 maanantaisin klo 17:00 - 20:45 MMA215N.N. (monimuoto)LX00CF77-3017
Saksan kielen perusteet 25Laurea, Tikkurila24.01. - 03.04.2020, perjantaisin klo 8.30 - 11.45 tila B407. Poikkeuksina 7.2 tila B406. Opetusta to 26.3. klo 8.30-11.45 sekä 3.4. klo 10-12.30 tila B405Camilla KålaR0119-3009
Kieli- ja kulttuuritandem (saksa)Laurea, Leppävaara20.01.- 30.05.2020, tarkempi aikataulu tästäSirpa MattilaR0089-3014
Venäjä 1 (A1.1- A1.2)5Metropolia, Myyrmäki13.1. - 11.5.2020 maanantaisin klo 17:00 - 20:45 MMA218Sirpa AhokasLX00CF78-3009
Venäjän perusteet 15Laurea, verkko14.01. - 31.05.2020Ekaterina ArolaR0123-3008
Venäjän perusteet 2 >>>>>TÄYNNÄ5Haaga-Helia PasilaTi 21.1 - 19.5.2020 luokka 2002 klo 16 - 18.20Pirjo PeltoniemiRUS8LS220-3004
Venäjän liikekieli 15Haaga-Helia Pasila20.01 - 19.5.2020 ma10.00 - 11.45 ja ti 14 - 15.45 luokka 2002Pirjo PeltoniemiRUS4LS201-3004
Venäjän liikekieli 25Haaga-Helia PasilaKe 22.01-18.3.2020 klo 14.00 - 16.4, ke 01.04.2020 13.00 - 15.45 luokka 2002Inara Shakirova, Pirjo PeltoniemiRUS4LS202-3004
Venäjänkielinen liiketoimintaympäristö5Haaga-Helia PasilaKe 22.01-18.3.2020 klo 9.00 - 11.45 ke 01.04.2020 klo 8.00 - 10.45 luokkaInara Shakirova, Pirjo PeltoniemiRUS4LS203-3003
Viron kielen perusteet 15Laurea, verkko01.03. - 17.05.2020Tiina MajuriTO00BL60-3004
Espanja 1 (A1.1- A1.2)5Metropolia, Myyrmäki13.1. - 11.5.2020 maanantaisin klo 17:00 - 20:45 MMA224Lilian Snellman (monimuoto)LX00CF74-3017
Espanjan perusteet 1 >>>>>TÄYNNÄ5Haaga-Helia Pasila

Ma ja ke 20.01.- 20.5.2020 klo 16.00 - 17.30 luokka 3011

Pekka SavinainenSPA8LS210-3004
Espanjan perusteet 2 5Haaga-Helia PasilaTi 16 - 17.30 ja pe 12- 13.45 21.1 - 22.5.2020 16.00 - 17.30 luokka 3011Pekka SavinainenSPA8LS220-3005
Espanjan kielen perusteet 25Laurea, verkko01.01.2020 - 31.07.2020Olga MäkiR0084-3009
Espanjan kielen perusteet 25Laurea, Leppävaara15.01. - 06.05.2020, 
keskiviikkoisin klo 12.30 - 15.00
Virpi CastrénR0084-3005
Työelämän espanja 15Laurea, verkko01.01. - 02.03.2020Virpi CastrénR0096-3006
Työelämän espanja 25Laurea, verkko02.03. - 25.05.2020Virpi CastrénR0097-3004
Espanjan liikekieli 1 5Haaga-Helia PasilaMa klo 10 - 11.45 luokka 4211 ja ti klo 14 - 15.45 luokka 6204 20.01. - 19.5.2020Pedro BeltrainSPA4LS201-3005
Espanjan liikekieli 1 5Haaga-Helia PasilaMa klo 10 - 11.45 ja ti klo 14 - 15.45 20.01. - 19.5.2020 luokka 3001Pekka SavinainenSPA4LS201-3006
Espanjan liikekieli 2 5Haaga-Helia Pasila

Ke klo 14.00 - 16.45 22.1 - 18.3.2020 luokka 6204

Ke klo 13-15.45 1.4 - 20.5.2020 luokka 2003


SPA4LS202-3004
Latinalainen Amerikka
liiketoimintaympäristönä 
5Haaga-Helia Pasila

Ke 22.01. - 18.3. 2020 klo 09 - 11.45

Ke 1.4 - 20.5.2020 klo 8 - 10.45 luokka 3011

Pedro BeltrainSPA4LS203-3003
Kieli- ja kulttuuritandem (espanja)5Laurea, Leppävaara13.01. - 23.05.2020, tarkempi aikataulu tästäVirpi CastrénR0089-3015
Tehosta viestintääsi5Laurea, verkko01.03. - 31.05.2020Anja MertanenR0256-3007
Tehosta viestintääsi5Laurea, verkko13.02. - 31.05.2020Pipsa KostamoR0256-3011
Tehosta viestintääsi5Laurea, Leppävaara13.03. - 31.05.2020, perjantaisin klo 9 - 11.30 tila 232, paitsi 13.3. ja 17.4 tila 216 sekä 3.4. tila 225-226Pipsa KostamoR0256-3013
Tehokkaasti viestivä organisaatio5Laurea, Tikkurila07.01. - 19.06.2020, tiistaisin klo 12.30-15.45 tilatiedot täältäTiina LeppäniemiR0255-3006