Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Metropolia Ammattikorkeakoulu

Automaatiotekniikan Projektityö:

Välikokouksen pöytäkirja

14. Marraskuuta 2014

 

Paikka:

Leiritie 1 Vantaa, Metropolia Ammattikorkeakoulu, Automaatiolaboratorio

Aika:

14.11.2014 klo 13:00-14:00

Osallistujat:   

Kai Virta, Metropolia kai.virta@metropolia.fi

Timo Tuominen, Metropolia timo.tuominen@metropolia.fi

Jouni Jokelainen, Metropolia jouni.jokelainen@metropolia.fi

Jani Lehtinen, Metropolia jani.j.lehtinen@metropolia.fi

Aki Foudila, Metropolia aki.foudila@metropolia.fi

Samuli Kaapeli, Metropolia samuli.kaapeli@metropolia.fi

Tomi Lukkaroinen, Metropolia tomi.lukkaroinen@metropolia.fi

Kokouksen tavoite

Kokouksen tarkoitus oli keskustella, miten kukin ryhmä on projekteissaan edennyt ja mitä messuihin liittyvää vielä täytyy hoitaa.

Käsitellyt asiat

Ryhmä 2. eteneminen

Kaikki on projektin suhteen hyvällä mallilla ja aikataulussa ja ohjelmia viimeistellään. Mehuohjelma on saatu toimintakuntoon. Hartwall ei ole vastannut mitään pyyntöihin limuista ja jos heistä ei kuulu, ostamme omat juomat. "Ränni" lasinalusia varten IRB 1200 robotille on saatu melkein valmiiksi. Teemme maanantain vielä ohjelmien viimeistelyitä.

Yleistä

Tavarat viedään perälautanostinautolla, joka tulee torstaina klo 8:00. Messuille on ilmoitettu tiedot tarvittavista paineilmoista ja sähköistä. Messuilta löytyy pöytiä, joten omia ei viedä. Hankitaan vielä Metropolian t-paidat, esitteitä ja julisteita.

Hyvät ja huonot uutiset haluaisi haastatella maanantaina.

Jokin firma haluaisi opiskelijoita valvomaan heidän roboottiaan messujen ajan. Tämä herätti paljon vastustusta, koskaa omaakin tehtävää on paljon.

 

 

You must log in to comment.